Giurgiu
Lucrări:
1 lucrari in 477 publicatii in 3 limbi
Strategia locală de dezvoltare durabilă a Municipiului Giurgiu
de:
(Text tipărit)
Giurgiu de la cetate la oraş : epoca modernizării (1830-1860)
de:
Mateescu, Bogdan
(Text tipărit)
Giurgiu : fragmente din trecut
de:
(Grafică bidimensională)
Giurgiu în cartografia istorică a marilor imperii : Epoca războaielor de la 1769 la 1854
de:
Ciobanu, Mihai Anatolii
(Text tipărit)
Generaţii noi
de:
(Text tipărit)
Generaţii noi. Nr. 16. Martie
de:
(Text tipărit)
Oameni şi fapte : Liceul comercial și economic Giurgiu
de:
Costea, Valter
(Text tipărit)
Generaţii noi. Nr. 17. Decembrie
de:
(Text tipărit)
Monografia comunei Bulbucata, județul Giurgiu
de:
Andrei, Cornel
(Text tipărit)
Subiecte
Nenov, Nikolai
Penitenciarul Giurgiu
Colegiul "Sf.Kirilov Filozof", Ruse
monografii regionale din România
Asociaţia Culturală pentru Copii şi Tineret "Millenium Art"Giurgiu
Ghiţă, Paula
biserica ortodoxă română
Giurgiu Express
Asociaţia "Ketanes 2006"
Rizescu,Nicolae Dinu
toleranţă
Neagu, Daniela
Peicea, Marin Ilie
Măroiu, Marian
etnologie, etnografie, folclor din România
Iotov, Bojidar
Izmir
Italia
Ghincea, Bogdan
Biblioteca Judeteana "I.A Bassarabescu"Giurgiu
Peţanca, Virgil
Tribunalul Giurgiu
Şcoala nr.6 "Savin Popescu" Giurgiu
Hodivoianu,Petruţa
Marica, Lucian
Stoianov, Carmen
Camera de Comerţ Ruse
Grupul Şcolar Naval "Viceamiral Ioan Bălănescu"Giurgiu
Caminul-spital de la Mironesti
Dicu, Adrian
Grosu-Jelescu,Silvia
obiceiuri
critică literară românească
Nedelea, Ionela
U.E.
Primăria Ivanovo Bulgaria
antologie
Ruse
Şcoala nr.7 Giurgiu
Aurica Milosescu
Marinov, Mitko
Stănişteanu, Noruţ
Ansamblu folcloric "Maria Tănase"Craiova
Şcoala cu clasele I - IV Vieru
Spătan, Ioan
delaţiune
Buduru, Grigore
administraţie
Barakov, Plamen
Vasiliu,Mioara
Camera de Comerţ Vrasta Bulgaria
Aurelia Eftimie
Vieru, Grigore
Colegiul "Sf.Kirilov Filozof", Ruse
demitere
Tudor, Iulian
Vârbănescu,Dimitrie
Gaghii, Ion
Dimova, Maria
Unirea
Cartojan, Dan
Stănică, Florinel
Petre, Mihai
Manolescu, Ramona
Târgul Agricol Româno-Bulgar
Tamer Atalay
Bălan, Marin
monografie
Mihalache, Mihai
Jantea, Dumitru
Uniunea Transportatorilor România
Andreea Balaceanu
Primăria Veliko Târnovo Bulgaria
Gemescu, Maria
Toma, Constantin
Liceul "Miron Nicolescu" Giurgiu
Stoica, Teodora
Asociaţia Transportatorilor Bulgaria
Ştefan, Marian
Breazu, Steliana
EU Spaces 21 Association Ruse
lansare de carte
Paul Marinescu
Ciobanu, Mariana
Dorcea, Daniela
Grădiniţa "ODZ Sinceţ" Bulgaria
Puiu, Ana Maria
Centrul pentru sprijin în afaceri pentru IMM-uri Ruse
Rădulescu, Irina
Olteanu, Mădălina
Velicu, Gheorghe
Mărculescu,Mircea
Rădulescu, Radu
Mutuligă, Mariana
Tuţac, Ionel
Grădiniţele cu Program Normal nr.1 şi 2 Giurgiu
privatizare
Ceadâr, Gheorghe
Beianu, Dumitru
Carancea, Cristina Elena
Veleva, Valeria
Ţâru, Sorina
Şcoala Română de Afaceri a Camerei de Comerţ şi Industrie Alexandria
Petanca, Virgil
muzică şi arte plastice
Brătan, Mihai
Daia, Alexandru
Teaşcă, Violeta
Plevneliev, Rosen
istorie literară
Muzeul Judeţean de Istorie "Teohari Antonescu" Giurgiu
Şcoala nr.4 Mihai Eminescu Giurgiu
Consiliul Judeţean Giurgiu
Şerbănescu, Petra
Caragea, Mircea
Centrul Cultural Local "Ion Vinea" Giurgiu
Grupul Şcolar Naval "Viceamiral Ioan Bălănescu"Giurgiu
Teatrul Valah Giurgiu
Saitoc, Dumitru
Căpceanu, Bianca
Biblioteca "Liuben Karavelov" Ruse
Iorga, Gicu
corupţie
Filip, Camelia
Bălan, Floarea
Schuster, Cristian
Osman Paşa
Tobă, Petre
Radu, Principe de Hohenzollern - Veringen
Einfalt, Stefan
Găină, Remus
Florin "Picasso"(Antonescu)
Brezoianu, Ilona
David, Cristina Maria
Muscalu, Ionel
Hahn, Johannes
Iordan, Cătălina
Gaghii, Adriana
protecţia mediului
Niculescu, Georgeta Maria
Mega Power
Liceul "Ion Maiorescu" Giurgiu
Stănescu Georgeta
Dobre, Aurelia
geografia României
Alexandru Ion Cuza
Nicolae, Dariela
polemică
"Cetăţean de Onoare"
Suciu, Ionuţ Valerică
Crucea Roşie Ruse
Alexandrescu, Emilian
Paşcu, Zoica
Mirona Chiripuci
Asociaţia Euroregiunea Danubius - Ruse
Rotary Club "Danubius"Giurgiu
Dumitrescu, Dan
ACR Giurgiu
Ionescu, Giulia
Roşu, Petre
1830-1948
Schwarzhuber, Gernot
Paraschiv, Violeta
Muzeul Regional Ruse
Marian, Ionela
Gaghii, Ion (despre)
Firimiţă, Anastase
Roşu, Cezara
Dinu, Mihai
calculatoare
Mănăstirea Basarabov
Cristoi, Robert
Iliescu, Denisa Mihaela
Clement, Ilie
Bara, Iuliu
Vasile, Iuliana
Todorov, Nayden
Mladenov, Nikolai
Daskalov, Peter
Şcoala de muzică şi arte plastice "Victor Karpis" Giurgiu
Moldoveanu, Ioan
economie
Done, Stan
euroregiune
Popazu, Mirela
grupul folk "Karma Junior" Giurgiu
Goranova, Katia
Vărăşti
Labău, Marilena
Csender,Gheorghe
Uniunea Transportatorilor privaţi - Ruse
Tribunalul Ruse
Biţică, Ana Maria
Anca Alecsandra
Marinescu, Vasile Gr.
Mihoci, Anca
Batelov, Ivo
Dinu,Elena
Călinescu, Mihail Gheorghe
Nicolae,Liliana
Zona Liberă Giurgiu
Dudău, Miruna
Gradiniţa cu program normal nr.2 "Scufiţa roşie" Giurgiu
Şcoala nr.2 Mircea cel Bătrân Giurgiu
Sandu, Mariana
Ionescu, Ion
Colegiul Naţional "Ion Maiorescu" Giurgiu
Parcul Natural Comana
Gurguşan, Doru
Pogonaru, Georgiana
Hansen, Svend
Crucea Roşie Giurgiu
Deluera, Patricia
unirea
SC Grosu&Ţurcanu Invest SRL
Episcopia Giurgiu
Mustăţea, Vasile
Frîncu, Alice
Grădiniţa cu Program Normal nr.3 Giurgiu
Gheorghe, Alexandru
penitenciar
Popa, Ionel
Centrul Cultural Local "Ion Vinea"
Dan, Elena
Dorina Nitulescu
Moţoc, Vasile
Sorin "Brâncuşi"(Marian)
Ghimpeţeanu, Marian
Grădiniţa Remuş
Stoenescu, Lăcrămioara
Giurgiu (cultură)
Grădiniţa nr.1 Giurgiu
Muzeul Poliţiei de Frontieră Giurgiu
Emilian Rotaru
Păunescu, Emil
Gogoneaţă, Bogdan
album
Centrul Municipal de Tineret Ruse
Danilov, Diana
Sluşer, Georgiana
Petcu, Florentina
Petko,Rumen
Gottwald, Werner
Moise, Ionela
Adelina Voicu
Putineiu
1830-1860
Comăneanu, Petre
Mimiş, Petre
Saulig, Mircea
Protoieria Herăşti
Popa, Traian
Păcuraru, Paula
Niţu, Gheorghe
Carapceanski, Strahil
Mihai Eminescu
Mateeva, Danca
Badea, Victor
Ţurcanu,Răzvan
Grădiniţa cu Program Prelungit nr.2 Giurgiu
Tincu, Florian
Schitu
Grigorov, Ivan
Enache, Constantin
Corcioveanu, Gabriela
bibliotecă
Instituţia Prefectului Giurgiu
Popescu, Marian
Cralevici, Ionela
Dinu, Ionel
Eichtingher, Martin
APM Giurgiu
Iordache, Petre
Casa Corpului Didactic Giurgiu
Varga, Gabor
Dascalov, Peter
Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontalieră Giurgiu
Yotov, Bojidar
Roşu, Luciana
Camera de comerţ şi Industrie Bulgaro-Română
Mateescu, Petre
Mirică, Alexandra
Chiţu, Anca
Pătrăşescu, Maria
Staicu, Corina
Giulia Silvestru
SC KAROUNOS INVEST SRL
Europa
Club româno-bulgar EU şi UE Giurgiu
Peicea, Daniela
Floarea, Silvian
Brătan, Petre
Toaderu, Elena
Şcoala de muzică şi arte plastice "Victor Karpis"
Prefectura Ruse
Singureanu, Ştefan
Georgescu, Doiniţa
Gheorghe Ceadir
Iacob, Maria Pinciu
Direcţia Judeţeană a Arhivelor Naţionale Giurgiu
organizarea sistemului de educaţie şi învăţământ. organizare şcolară
Vamoş, Horia
Kaufland
Chiripuci, Ion
premii
Gavrilă, Dumitru
Ştiucă, Narcisa
arhitectură religioasă
Găulea, Marian
Mărculescu, Nicolae
Agenţia pentru Protecţia Mediului Giurgiu
Ancu, Damian
Ţone, Tudorel
Barakova, Ioana
Grigore, Marin
Popescu Tăriceanu, Călin
folclor în România
Simion, Florentina
Alexa, Mircea
Vianu, Tudor
Apetrei, Felicia Greta
Academia de Muzică "Woluve Saint Pierre" Bruxelles
Patronatul Judeţean al Întreprinderilor Mici şi Mijlocii Giurgiu
turism
PSD Giurgiu
Simov, Lyubomir
Mărculescu, Clara
organizarea sistemului de învăţământ
Frîncu, Carmen
tradiţii
politizarea învăţământului
Eminescu, Mihai
Djuvara, Neagu
Ansamblul de cântece şi dansuri "Doina Dunării" Giurgiu
Georgescu, Cosmin
"Societatea Ecologistă Noua Alianţă" Giurgiu
Corneliu Petrisor Mocanita
Centrul de Afaceri Transfrontalier Danubius - Ruse
Marciu, Cristian
Biblioteca Judeţeană "I.A.Bassarabescu" Giurgiu
Uică, Nicolae
Liceul "Nicolae Cartojan" Giurgiu
educație, învățământ
Mustăţeanu, Petrişor
Giurgiu
Şcoala "Constantin Spâneşteanu" Bulbucata
Centrul European Internaţional Româno - Bulgar Giurgiu
Liga, Dănuţ
publicaţii periodice şi seriale
Gyulsevinch, Y.
Năiţă, Violeta
Iliescu, Smărăndiţa
Mateescu, Ion
Brăniştăreanu, Crina Dora
Panait, Petre
politică
Biblioteca Judeţeană "I.A.Bassarabescu"Giurgiu
Bucur Predescu, Angela
învăţământ
Direcţia de Cultură, Culte şi Patrimoniu Cultural Naţional Giurgiu
Popescu, Florentina(despre)
Tănase, Simona
înfrăţire
sesizare
impozite
Asociaţia Culturală pentru Copii şi Tineret "Millenium Art" Giurgiu
Iliescu,Mariana
Ganceva, Lili
Popescu-Daia, Petre
Borbely, Laszlo
Ancu, Emanoil
Toderasc Cristi
Gheorghiu, Liliana
Mototolea, Marin
Boiangiu, Victor
Ujeniuc, Dragoş
Tălpeanu, Teodora
Dragnea, Elena
Borş, Vasile
Theodoru, Radu
Brătan, Mihai - Cristinel
Rus, Liviu
Poenăreanu, Ioan Dan
Şcoala de muzică şi arte plastice "Victor Karpis"Giurgiu
Bojidar Yotov
Gancev, Rumian
Buşcă, Andreea Elena
"Euroregiunea Danubius" Giurgiu - Ruse
înmatriculare
Mutafchiev, Petar
CJPPC
Teatrul "Tudor Vianu" Giurgiu
Sofia
Mihuţ, Georgeta
Decu, Florica
litoral
Pirinski,Georgi
Primăria Ruse
Mola, Mariana
Adrian Bernacsek
Ioniţă, Ionel
Cristea, Julia Maria
întronizare
Patoul, Serge
Bujorea, Daniel
Lungu, Alexandru
Roşoga, Dan
Deliu, Miron
Creţu, Cosmin
Stancu, Anca
biserici
Păunescu, Gheorghe
Danubius
Centrul de Coordonare şi Conducere a Intervenţiei Giurgiu-Ruse
Cosac, Daniela
Netejoru, Lucian
Ofiţeru, Dănuţ Gabriel
Şcoala de Arte şi Meserii Giurgiu
Hurmuz, Alexandru
Liceul "Viceamiral Ioan Bălănescu" Giurgiu
AMR
Caraconcea, Anghel
istoria României
publicaţii periodice și seriale
Colegiul Cyril Filosof Ruse
Berciu, Dumitru
Stoilov, Plamen
Grădiniţa "Dumbrava minunată" Giurgiu
UE
Kenarev, Volodya
Revski, Vasil
Călin Andrei
Nicolau, George
Jela, Doina
icoane
Universitatea Anghel Kancev Ruse
monumente istorice
Măgureanu, Cezar
Ciobanu, Liliana
Mustea, Elena
Centrul Regional de Pregătire şi Formarea a Adulţilor Teleorman
Pătrăşescu, Radu
Oiţă, Anca Beatrice
Udroiu,Neagu
Sofev, Antoniy
Gruia, Marin
R.G.S Ruse
Karpis, Victor
Sima, Liliana
Pălăngeanu, Dunia
Şcoala cu cls I-VIII Crevedia Mare
migraţie politică
Dascălu, Octavian
Asociaţia pentru Educaţia Romilor "Khetanes"Ruse
Direcţia Poliţiei de Frontieră Giurgiu
Jecu, Nicolae
Ghiţă, Carmen
Ciurumelea, Cristina
Nikolovo
Uniunea Europeană
Consiliul Local Giurgiu
Mitea, Marian
politică economică
Petkov, Rumen
Marinescu, Marinel
Iliescu, Valentin Adrian
Petcu, Maria
Bădălău, Nicolae
Baki, Solac
Dobrin, Daneo
Lumânare, Tică
Pană, Cosmin
Turcia
Bratu, Teodor
Asociaţia Ecolinks - Ruse
Voestalpine Steel Service Center România
Niţulescu, Dan
Nicolaescu, Gabriela
Vîlciu, State
Măroiu, Cosma
Manea, M.Ionel Marius
Mănoiu, Florentina
Buletinul Muzeului "Teohari Antonescu" Giurgiu
Iordănescu, Jan
LACTA SA(despre)
panificaţie
Ţone, Nicolae
Grosu,Paul
Alboai, Geluţa
Voiculescu, Silvia
Cristoiu, Vasile
concurenţă neloială
Centrul Cultural Local "Ion Vinea"Giurgiu
Ionica Gogoasa
catedrale
Georgiev, Kalin
Proca, Eugeniu
Ansamblul "Doina Dunării" Giurgiu
Jan Iordanescu
Prea Sfinţitul Ambrozie
Gogoaşă, Ionica
România
Primăria Giurgiu
Popa, Adrian
învățământ secundar
Voinea, Marian
Blaga,Vasile
Hermida, Emanuel
fuziune
Pencea, Amalia
monografii regionale
Liceul "Tudor Vianu" Giurgiu
Nistor, Elena
educaţie, învăţământ
Boeru, Ionel
Suzanne Mubarak
Poliţia rutieră Giurgiu
Iliescu, Ion
Atanasov, Vladislav
Stoenescu, Constantin
Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Giurgiu
Rapcekova, Dagmar
Colegiul Naţional "Ion Maiorescu"Giurgiu
Biserica Sf. Pantelimon Vedea
biografie
Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de muncă Giurgiu
Isaiu, Ion
Mincă, Corneliu
literatură română
Talianu, Emil(despre)
Saldana, Rodolfo Herrera
Direcţia de Integrare Europeană
Necula, Daniel
Udroiu, Adriana
Manda, Dumitru
Andreev, Valeri
SF Ambrozie Sinaitul
directia pentru protectia copilului
ARIL Investiment SRL Bucureşti
Cristoi, Vasile
Ionescu, Mircea M.
Samoilă, Rodica
Ştefănescu, Lucia
Stan, Florea
Ciprian Andrei Călin
istorie
Azusa Pacific University California
Biserica Creştină Baptistă "Sfânta Treime" Giurgiu
Ghelmez, Petre
Ioniţă, Ilinca
Pompiliu, Mihai
Crăciun, Andreea Iuliana(despre)
Orban, Leonard
Vasilev, Valentin
Nikolov, Hristo
1989-1991
dezbatere
Mateescu, Victor
Mirea, Cristina
Bell-Canto California
Cepraga, Sorin
Toma, Vasile
Mirzakhani, Sacid
expozitie
Iliescu, Lucian
Pietrele
Csender,George
Open Society Club Bulgaria
racolare
Păun, Alexandru
Creţu, Mircea
Guţe, Ioan
Orban, Ludovic
Spasov, Dimităr